Sayın Maya Köyü Sakinleri,

                                  Köyünüze Hoş geldiniz!Sizlere iyi bir tatil dönemi yaşatabilmek, sizi en iyi şekilde ağırlayabilmek, isteklerinizi zamanında ve süratle yerine getirmek için
Maya Köyü Yönetiminin aldığı kararlar ile uygulamada hizmetleri ne zaman ne şekilde alacağınıza dair sizi bilgilendirmek amacıyla
bu kitapçığı hazırladık.
 Bu kitapçık içerisinde yer alan bilgiler sayesinde siz sakinlerimiz ile doğru bir iletişim ve koordinasyon neticesinde sizleri yıl boyunca
mutlu bir şekilde ağırlama hedef ve gayreti içerisinde olacağız.

   Mutluluğunuz, mutluluk kaynağımız olacaktır.

   Maya Köyü Çalışanları adına, Saygılarımızla.

 

  Ali UÇAR
Köy Müdürü

    

 

                                                           ONAY

 

                                                    Hasan GOCAY

                                                 GENEL YÖNETİCİ

 

 

 

                            GÜNLÜK HİZMETLERİN VERİLMESİ

  Bilindiği gibi köyümüz Latanya (1), Petunya(2), Gardenya(3), Sardunya(4) ve Parsel 7 olmak üzere 5 parselden oluşmaktadır. Mevcut personelimizin bahçe işleri ile uğraşan bir bölümünü parsellere paylaştırarak hem parsel aralarındaki yürüyüş yolları ile bahçelerinizin temizliğini sağlamayı, hem de sizlerin çiçeklerinizin bakımlarının yapılmasını hedefledik.

  Bu görevi verdiğimiz personelin günlük çalışma saatleri ile isimleri aşağıda yer almaktadır.

 Çalışma saatleri
08.00-10.00 Çöplerin toplanması
10.00-12.00 Bahçelerin tırmıklanarak temizlenmesi
Parsel arası yolların temizliği, çim ve çiçeklerin sulanması
12.00-14.00 Yemek arası ve dinlenme
14.00-18.00 Bahçe arası yolların temizliği, çim ve çiçeklerin sulanması

 

  PARSEL SORUMLUSU PERSONEL İSİMLERİ

LATANYA(1 PARSEL) : Birol GÖKTEPE –İrfan MALAT

PETUNYA(2 PARSEL) : Hasan VURAL-Sadık ÇAKAR-Eksan PEKER

GARDENYA(3 PARSEL) : Savaş BOLAT-Şeref BİLLUR-Nazif KÖKÇÜ

SARDUNYA(4 PARSEL) : Gürkan AVCILAR-İbrahim AKTAŞ- Muhammet ÖZKAN

 BEGONYA  (PARSEL 7) : Aydın AVCI

 

  Çöplerinizi evsel atıkları ayrı,geri dönüşüm atıklarını(kağıt,şişe vb.) ayrı torbalara koymanız ve  08.00-10.00 saatleri arasında evlerinizin önüne bırakmanız arz olunur. Parsel sorumlusu personel ile ilgili şikâyetleri ve varsa bu hizmetlerle ilgili taleplerinizi lütfen 525 20 04 no’lu sekreterliğe iletiniz.

  Köyünüze gelişinizden itibaren eşyalarınızın taşınması ve evinize yerleşmeniz için sizlere yardımcı olacak personel talebinizi 08.00-18.00 saatleri arasında Köy Müdürlüğü Bürosundaki Sekreterimize 525 20 04 nolu telefondan, mesai saatleri dışında kapıya 525 20 07 nolu telefondan ulaşarak iletebilirsiniz.

   Bu talebiniz hangi saatte olursa olsun köye geliş ve ayrılışlarınızda derhal yerine getirilecek şekilde planlamaya alınmıştır.

 

PLAJ VE HAVUZ HİZMETLERİ

  Sardunya Plajı, Esmeralda Plajı, Olimpik Havuz ve Parsel 7 deki havuzlarda görevlendirdiğimiz personellerimiz bu bölgelerdeki soyunma kabinleri, duş, ve tuvaletler de dahil olmak üzere temizlik hizmetlerini sunmaktan, şezlong ve şemsiyelerin taşınmasından sorumlu olacaklardır. 
Sardunya Plaja 5 adet 5.5m x 5.5 m ebatlarında teleskopik şemsiye alınarak hizmetinize sunulmuştur.
Yönetim tarafından Havuz bölgelerinde tüm sakinlerimizin serbestçe internet hizmeti almaları için Telekom Müdürlüğü ile protokol yapılmış olup sakinlerimiz en geç 01 temmuzda hizmete girecek Wi-fi kablosuz internet ağı sayesinde Olimpik havuz - sardunya plaj-Restaurant havuzu-7 parsel havuzu başında kendinize ait şifrenizi veya ADSL numarasını girerek bu hizmetten yaz boyu yararlanabileceksiniz.

Plaj ve havuz sorumlusu personelin görev alanları ve isimleri ve çalışma saatleri aşağıda yer almaktadır.

Çalışma saatleri

08.00-10.00 Plaj ve Havuz şezlong ve şemsiyelerinin düzenlenmesi ve havuzların, duş ve tuvaletlerin temizlik kontrolleri

12.00-14.00 Yemek arası ve dinlenme

14.00-18.00  Havuz ve Plaj çevresinde rutin hizmetlerin devamı

 

SORUMLU PERSONEL İSİMLERİ

SARDUNYA PLAJI VE OLİMPİK HAVUZ                     : Cemal BALKIÇ- Gökhan KELEŞ

ESMERALDA PALJ VE RESTAURANT ÖNÜ HAVUZ :Hasan KILINÇ

PARSEL 7 HAVUZ                                                             :Aydın AVCI

 

SOSYAL HİZMETLER

   Köyümüze ait  bir web sayfası oluşturulmuş olup  www.mayatatilkoyu.com.  Adresinden tıklayarak  sitemizi ziyaret edebilir, dilek , talep ve şikayetlerinizi yönetime web sayfası aracılığıyla yollayabilir,sitemizle ilgili haber ve uyarılara ulaşabilirsiniz.
  Önceki yıllarda Köy Yönetiminin sorumluluğunda olmayan sosyal tesislerin(Maya Restaurant hariç) işletme sorumluluğu Köy Yönetimine geçmiştir. Köy Yönetimi öncelikle Sardunya Barın tadilatı ile buraya Beach tarzında bir düzenleme yapmış ve buraya masa ilavesi ile hemen yakınına da bir mutfak inşa ederek gündüz içecek ve fast food tarzı yiyecek imkanlarını sunmanın yanında akşamları da bu alanda akşam yemeği servisi imkanı yaratmayı hedeflemiştir.
En önemli yeniliklerden biri de bu hizmetlerin, ihale ettiğimiz firma (Süleyman Özmen) ile yapılan sözleşme gereği sosyal tesislerde  uygun fiyat ve uygun hijyen  koşulları altında Köy Yönetiminden Sayın Ülkü Ergun ve Köy Müdürlüğünün daimi denetiminde verilmesi olacaktır.
Bu sözleşmelerin birer nüshası tüm Köy Sakinlerinin okuması için Maya Köyü Web sayfasına konulmuştur.
Bu konuda olabilecek dilek, şikâyetlerinizi ve uyarılarınızı Köy Sekreterliğine yazılı bildirmeniz halinde firma hakkında sözleşme hükümlerinin uygulanması cihetine gidilecektir.

Akşam yemeklerini Maya Restaurant veya Sardunya Beach’te  yemek isteyen sakinlerimizin rezervasyon için 525 20 06-08  nolu telefonu arayarak rezervasyon yaptırmaları uygun olacaktır.

  Market yine aynı yerde hizmete girecek olup burada da fiyat ve kalite  Köy Yönetimi ve Köy Müdürlüğü denetiminde olacak, siparişlerinizi (ekmek, su, gazete, manav dahil) 525 20 09 nolu telefona bildirdiğinizde istekleriniz 08.00-20.00 saatleri arasında evinize işletmeci tarafından teslim edilecektir.

   Racoons Club, disco haline dönüştürülmüş olup discoda ışık ve müzik sistemi düzenlemesi yapılarak hafta içi  21.oo-24.oo saatleri arasında, Cuma ve Cumartesi akşamları 21oo-01oo
saatleri arasında sizlere alkollü/ alkolsüz içki sunumu da dahil olmak üzere hizmet verecektir. Disconun ses düzeni çevreye rahatsızlık vermeyecek şekilde ayarlanmıştır.

  Yukarıdaki hizmetlerle iligili şikayet ve taleplerinizi lütfen yazılı olarak  Köy Müdürlüğü sekreterliğine iletiniz.

 

SPOR FAALİYETLERİ

Bilindiği gibi Köyümüzde 2 adet tenis sahası, 1 adet voleybol sahası ve 1 adet basketbol sahası mevcut idi. Basketbol sahasının yerine sakinlerimizin talepleri doğrultusunda halı futbol sahası inşa edilmiştir.Tenis kortlarının ışıkları da 4 x 400 W lamba ilavesiyle güçlendirilmiştir.

  Olimpik yüzme havuzu izolasyonu, BTB kaplaması, ışık sistemi ve çevre kayrakları da dâhil olmak üzere baştan aşağı yenilenmiş olarak bu yaz hizmetinize sunulmuştur.

  Sayın Özkan  DERİNDERE başkanlığında Gürkan ÖK ve Selim AKGÜN den teşekkül eden ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Cengiz DEMİROĞLU’nun sorumluluğunda görev yapacak bir spor komitesi oluşturulmuştur.Yönetim Kurulu, spor komitesinin koordinesinde çalışacak olan  1 adet yüzme hocası ve 1 adet tenis hocası ile anlaşma yapmış olup bu hocaların yapacağı planlama kapsamında sakinlerimize yüzme ve tenis derslerinin saatinin 40 TL karşılığında verilmesi sağlanmıştır.
Bunun yanında tenis ve halı sahalarının bakım ve idamesi amacıyla tenis  kortlarında gündüzleri maç yapmak isteyen sakinlerden kişi başı  1 saat için 10 TL, akşam ışıkların açıldığı saatlerde maç yapmak isteyen sakinlerden de  kişi başı 1 saat için 20 TL kort kullanım ücreti alınacaktır.
Halı sahada kullanım ücretleri  gündüzleri 1 saat için 10 TL olacak ,ancak akşamları ışıkların yandığı saatlerde 1 saat için  50 TL olarak tespit edilmiştir.
Bahsi geçen ücretlerin bir bölümü prim olarak hocalara verilecek geri kalanı da ayrı bir hesapta tutularak sahaların bakım ve onarımında kullanılacaktır
Hocalarımız 01.06.2009 – 30.8.2009 tarihleri arasında sizlere hizmet vereceklerdir.
Sahaların kullanım saatleri de hocalar tarafından düzenlenecek olup olimpiyatlar da dahil olmak üzere çeşitli yarışmalar hocalar tarafından planlandıktan ve spor komitesinin onayı alındıktan sonra siz sakinlerimize duyurulacaktır. Sakinlerimizin, hocalarımızın yaptığı planlamalara uyması, sizlerin eşit şartlarda eşit hizmet alması açısından önem arz etmektedir. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyete şimdiden teşekkürlerimizi arz ederiz.

 

SAĞLIK HİZMETLERİ 

  Sakinlerimizin sağlığının her şeyin üzerinde olduğundan hareket ile Yönetim Kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda bir ATT ( Acil Tıbbi Teknisyeni) Hemşire ile anlaşma yapılarak siz sakinlerimizin ilk yardım ( yaralanmalar, böcek sokmaları, enjeksiyon ihtiyaçları, tansiyon ölçümleri vb) konularda ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır.
Bu amaç doğrultusunda sauna yanında sağlık odası teşkil edilmiş ve acil müdahalelere yönelik malzemelerle (oksijen tüpü dahil)  teşrif edilmiştir.
Sauna sobası yenilenerek faaliyete geçirilmiştir.Sauna önüne konulacak kutuya elektrik masraflarının kullanıcılardan karşılanması amacıyla  5 TL bırakılması sakinlerimizden rica olunur.

 

ÖZEL İHTİYAÇLARIN KARŞILANMASI
Tatilde olmanız nedeniyle şehirde hallolması gereken her türlü ihtiyaçlarınız  ( örneğin telefon faturası ödemeleri, kargo gönderimi, posta hizmetleri vb)için bir personel görevlendirilmiş olup bu tür taleplerinizin yerine getirilmesi için yine Köy Sekreterliğine yazılı bildirmeniz yeterli olacaktır. Bu tür taleplerinizi lütfen Köy Çalışanı Personel ile birebir temas kurarak halletme yoluna başvurmayınız. Her türlü talep ve ihtiyaçlarınızın Köy  Sekreterliği kanalı ile daha hızlı ve daha sağlıklı yürütüleceğinden emin olunuz.

Aşağıda en çok ihtiyaç duyacağınız telefonlar yer almaktadır.

   Köy Yönetimi tarafından hazırlanan Maya Köyü Teknik Bakım ve Genel Servisler Protokolü de bu kitapçıkta yer almaktadır.

 

ÇEVRE GÜZELLEŞTİRME, TADİLATLAR

  Köyümüzü daha da güzelleştirmek amacıyla kurduğumuz seradan köyümüzün muhtelif yerlerini çiçeklendirdik. Köyümüzün giriş kapısının çehresini Köy Yönetiminin oluşturduğu ve Sayın Erhan Gözüm başkanlığında görev yapacak olan Peyzaj Komitesinin kontrolünde değiştirmeye çalıştık. Komitenin bu çalışmaları sezonda ve sezon dışında da devam edecektir.
Siz sakinlerden ricamız, bu komitenin onayı olmadan rastgele her yere ağaç ve çiçek ekmemenizdir. Çünkü ağaç ve bitki kökleri alt yapıda sorunlar yaratabilmekte ve yapılara zarar vermektedir. Evlerinizde yaptıracağınız tadilatları, öncelikle yazılı müracaatla ve projeleriyle birlikte Köy Müdürlüğüne iletmeniz ,bilahare Peyzaj Komitesinin ve Köy Yönetim Kurulunun  onayını beklemeniz gerekmektedir.

Tekrar iyi bir tatil geçirmenizi dilek ve temennilerimizi arz eder, saygılarımızı sunarız.

 

 

LÜZUMLU TELEFONLAR

Müracaat            : 525 20 04- 0543 791 8470- 0506 859 9312

Market-Manav    : 525 20 09

Restaurant           : 525 20 06- 525 20 08- 0532 613 6678

Maya Kapı           : 525 20 07

Taksi Durak         :525 23 66

Havaalanı              : 523 01 29 (THY REZERVASYON)

 

 

 

 

MAYA KÖYÜ TEKNİK BAKIM VE GENEL SERVİSLER PROTOKOLÜ
 
1.KISALTMALAR
Bu metinde geçen kısaltmalar aşağıda belirtilmiştir;
KÖY: Muğla ili Milas ilçesindeki Hisar Mevkiinde  yer alan, 1,2,3,4,7 ve lokanta parselleri ve parselleri  çevreleyen yeşil alanlar, içindeki yollar, otoparklar, spor ve oyun alanları ,yüzme havuzları ve yeşil alanlardan oluşan, Tapulu veya Yeşile terk edilmiş arazilerde , çitler ve duvarlarla çevrili sınırlar içinde kalan  Maya  Köyü 
PARSEL YÖNETİCİSİ: Köyde yer alan 1 parsel (Latanya),2 Parsel (Petunya),3 Parsel (Gardenya),4 Parsel (Sardunya),7 Parsel (Begonya) ve Lokanta parsellerindeki malikler tarafından Genel Kurulunca seçilen ve Parseli  münferiden temsil ve ilzama yetkili yöneticisi ,
YÖNETİM KURULU:Parsel Yöneticilerinden oluşan ve genel kurulda seçilen Köy  Yönetim Kurulu ,
MÜDÜR  :  Yönetim Kurulu tarafından seçilen ve onu temsil eden Maya Köyü Müdürü
YÖNETİM PLANI: Maya Köyü kat maliklerinin tapularında kayıtlı olan, parsellerin ve köyün idare şeklini, kurallarını tarif eden ve uyulması zorunlu olan Yönetim Planı 
 
2- TARAFLAR
Bu protokol, Yönetim Planı gereğince bağımsız bölüm malikleri, kiracı ve sükna hakkı sahiplerine Köy içindeki ortak alanlar ve maliklere ait bağımsız bölümler  içindeki hizmetlerin tek elden verilmesi amacıyla Köy sakinlerini temsilen Parsel Yöneticileri arasında düzenlenmiştir.
Köyde  mevcut parsellerin hizmet alma şartları veya bazı parsellerdeki şartların değişmesi halinde yapılacak değişikliklerin karar mercii, Genel Kurulun tanıdığı yetkiler dahilinde Yönetim Kurulu’dur.
Hizmetleri Yönetim Kurulu adına Köy Müdürlüğü ve Müdürlüğe bağlı personel tarafından verir.Parsellere  hitabeden hizmetler ve Köy ortak alanlarına verilecek hizmetler  Yönetim Kurulunca alınır ve yetkili organlarca denetlenir. 
 
3. HİZMETLER KAPSAMINA GİREN İŞLER 
 
3.1. TEKNİK BAKIM VE ONARIM HİZMETLERİ
3.1.1. Elektrik arızaları ve elektrikle çalışan cihazların teknik personel tarafından giderilebilecek acil arızaları, ampul değişimi, küçük tamiratlar (tadilat niteliğindeki büyük işler,örneğin komple  evin priz , duy veya anahtar değişimleri, yeni elektrik hattı çekimi ve buna benzer işler sakin tarafından dışarıdan gelecek kişi veya kurumlara yaptırılır).
3.1.2. Ana hat elektrik kablo bakımları ve  arızaları ,
3.1.3. Trafo bakım ve arızaları ,
3.1.4. Yol ve parsel içi aydınlatma direklerinin bakım ve arızaları,
3.1.5. Elektrik pano arızaları,
3.1.6. Jeneratör bakımı ve muhtemel arızaları,
3.1.7. Arıtma,su deposu,su pompa istasyonu,havuz motorları ve hidrofor arızaları,
3.1.8. Telefon ile ilgili arızalar,
3.1.9. Sıhhi tesisatların  Köy teknik personeli tarafından giderilebilecek acil arızalar ve ve periyodik bakımları.( komple su tesisat değişimi,klozet değişimi ve benzeri gibi büyük işler sakin tarafından dışarıdan gelecek kişi veya kurumlara yaptırılır. )
3.1.10. Kuyular ve sulama sistemi bakımı, kontrolü ve acil müdahaleler (İlgili başlıklar teknik bilgi ve yetki içerdiği için ihtisaslı firmalarla çalışılmalı, acil müdahale ve periyodik kontroller Teknik Servis tarafından yapılmaktadır.)
3.1.11. Ortak yerler olarak 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu’ nda adlandırılan Genel giriş kapıları, antreler, merdivenler,  sahanlıklar, ve buralardaki genel tuvalet ve lavabolar, elektrik, su ve havagazı saatlerinin korunmasına mahsus olup bağımsız bölüm dışında bulunan kısımlar, kuyu ve sarnıçlar, yapının genel su depoları, her kat malikinin kendi bölümü dışındaki kanalizasyon tesisleri ve çöp konteynerleri, su, havagazı ve elektrik tesisleri, telefon, radyo ve televizyon için ortak şebeke ve antenler çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları, yangın emniyet vana,tank ve tüpleri gibi ortak alanlarda kontrol, bakım ve işletim sırasında meydana gelebilecek aksaklıklara acil müdahale edebilmek ve işlerlik devamını kazandırmak, firma ihtisası gerektiren konularda gerekli bilgilendirmeyi acilen yapmak.
3.1.12. Marinanın elektrik ve su bakım ve arızaları, (İlgili başlıklar teknik bilgi ve yetki içerdiği için ihtisaslı firmalarla çalışılmalı, acil müdahale ve periyodik kontroller Teknik Servis tarafından yapılmaktadır.)
3.1.13. Kanalizasyon ve pis su giderlerinin bakım ve onarımı (İlgili başlıklar teknik bilgi ve yetki içerdiği için ihtisaslı firmalarla çalışılmalı, acil müdahale ve periyodik kontroller Teknik Servis tarafından yapılmaktadır.)
 
3.2. YAPILAMAYACAK İŞLER
3.2.1 (Panjur tamiri; Marangozluk içeren işler; Korniş montajı; Duşa Kabin tamiri; Yeni su, elektrik, TV, telefon tesisatı yapımı ve hatlarının çekilmesi; Daire içi boya badana işleri; Zemin döşeme tamiri; Dairelere yeni taşınmalarda bütünüyle avize, aplik, anahtar, prizlerin montajları; Dairenin evsafını değiştirecek tadilat ve uzun süreli işler; Elektrikli beyaz eşyalar ve bilumum ev aletlerinin tamir ve bakımı; Dairelerde balkon vb. yerlere parmaklık, korkuluk yapılması için her türlü demir ve kaynak işleri ve 3.1.1 v e 3.1.9 no.lu maddelerde belirtilen uzun süreli ve kapsamlı işler )
3,2,2 Sayılan işlerde teknik bilgi ve deneyim içeren merkezi sistem mevcut ise kesinlikle müdahale yapılmaması ve yetkili teknik bilgi sahibi firmalarla çalışılması gerekmektedir.
 
3.3.  YAPILAMAYACAK İŞLERDE MÜDÜRLÜK DESTEĞİ
3.3.1 Yapılamayacak işlerde Köy Müdürlüğü istek konusu işin yapılması için ehliyetli  bir kişi veya kurumu , istek sahibi malike tavsiye etmeğe mecburdur .
 
3.4.    TEMİZLİK
3.4.1.      Parsel araları ve yolların temizliği.
3.4.2.      Yürüyüş yolları ve Marinanın temizliği.
3.4.3.      Çevre temizliği,
3.4.4.      Çöplerin alınması, günde 1 defa
3.4.5.      Yol kenarı ve yağmur rögarlarının temizlenmesi.
3.4.6.      İlaçlama. (Blokların kemirgen ve haşereye karşı ilaçlanması, dere yatağının sivrisineğe karşı ilaçlanması.) 3.4.7.      Yukarıda sayılan temizlik işlerinin zaman tayini Köy yönetimi tarafından yapılır. Ve teknik bilgi ve deneyim gerektiren işlerde ihtisas sahibi firmalarla çalışılması önerilir.) 3.4.8. Çiçek saksılarının ot temizliği,
 
3.5  .   BAHÇE BAKIMI
3.5.1.     Sulama (Zaman tayini Köy yönetimi tarafından yapılmak kaydı ile Mesai saatleri içinde hortumla ve fıskiyelerle)
3.5.2.  Çiçek ve çim bakımı, budama, kesme vb.
3.5.3.   Çiçek yetiştirme (Seranın kullanılması ile)
3.5.4.   Uygun ortak alanlara çiçek dikme,
3.5.5.  Ağaç dikme işleri ileride ağaç köklerinin su,kanalizasyon ve elektrik sistemine zarar verebileceği göz önüne alınarak  Köy Müdürlüğünden habersiz rastgele yapılmamalı,
3.5.6. Yukarıdaki başlıklarda Teknik bilgi ve deneyim gerektiren işlerde ihtisas sahibi   firmalarla çalışılması önerilir. 
 
3.6.      EMNİYET
3.6.1.      Köy içerisinde belirlenen güzergahlarda devamlı surette devriye gezerek Köy emniyet talimatlarında belirtilen şekilde, denetim, gözetim ve kontrol esası ile güvenlik görevini yerine getirmektedir.
3.6.2.      Köy maliklerine nezaket ve ahlak kurallarına uygun şekilde davranmak Güvenlik personelinin duruşu, hareketleriyle güven vermek,
3.6.3.      Giriş kapısından itibaren gelen araçları yönlendirmek, park olarak ayrılmış sınırlar içerisinde güvenli şekilde park etmelerini sağlamak, yanlış araç park edenleri, gereksiz klakson çalanları ve hız sınırını aşanlar mutlak uyarmak, uymayanları Amirine rapor etmek, Köy dahilinde yaya, motorlu her türlü  trafiği ve hareketliliği sürekli gözle kontrol altında tutmak.ATV lerin hız limitine uymasını sağlamak,saat 21oo den sonra ATV  kullanılmasına mani olmak,
3.6.4.      Olayları ve şüpheli faaliyetleri takip edip anında  Amirine ve yakın bölgelere rapor etmek,
3.6.5.   Güvenlik personeli görev bölgesinde ve dışında sigara içmemek radyo dinlememek, 3.şahıslarla görev harici konuşmamak, Amirine ve diğer görevli personele bildirmeden her ne sebeple olursa olsun görev yerini terketmemek,
3.6.6.       Bölgesi dahilinde tasmasız evcil hayvan dolaştıran ve dışkılarını almayan kişileri ortak alanlarda bu iş için tahsis edilen aparatlarda toplatılması konusunda mutlak suretle uyarmak, uymayanları Amirine rapor etmek,
3.6.7.      Bölgesi dahilinde balkonlara görüş seviyesinde çamaşır, halı ve eşya koyan  Sakinleri uyarmak, uymayanları Amirine rapor etmek,
3.6.8.      24 saat süreyle Parsel aralarını kontrol etmek, bekçi saatlerini belirli saat           aralıklarında kurmak,  
3.6.9.      Özel Blok veya dairelerde tamirat/tadilat işi yapan şahısları kontrol altında tutmak, çalışma saatlerine (08oo - 18oo )uymalarını sağlamak, 
3.6.10.  Dairelerde uygunsuz saatlerde sesli tamiratların, gündüz blok dışına, gece daire dışına taşan müzik yayını ve gürültülerin yapılmamasını sağlamak üzere gerekli uyarılarda bulunmak.
3.6.11. Çocukların oyun amacıyla ortak mahallerdeki yeşil alanlara, çiçeklere ve ekipmanlara zarar vermemesini sağlamak, uymayanları Amirine rapor etmek,
3.6.12.  Kat Sakinleri ve diğer görevli arkadaşları ve işyeri hakkında yabancı kişi ve kişilere beyanatta bulunmamak,
3.6.13.  İşyeri görev ve şartlarına tam ve eksiksiz olarak uymak, doğal ve tabi    afetlerde (yangın, su baskını, asansör, hırsızlık vb.) acil  müdahalelerde bulunmak.
3.6.14. Kılık , kıyafet ve disiplin yönetmelikleri dahilinde görev yapmak, 
 
3.7.       GENEL İDARE
3.7.1.      Parsel Yöneticileri ile sürekli enformasyon iletişimi.
3.7.2.      Haberleşmeyi temin ve kolaylaştırma.
3.7.3.      Yatırım ve fizibilite araştırmalarında bulunmak.
3.7.4.      Malzeme stoku tutulması.
3.7.5.      Personelin idare ve kontrolünün sağlanması.
3.7.6.      Spor sahalarının kullanımının organize  edilmesi,
3.7.7.      Yol ve yeşil alan işaretleme, tabela dikme.
3.7.8.      Sakinlerin ev ve özel işleri için ücreti mukabilinde dışarıdan personel tahsisi ve taşeron bulunması.
       Yukarıda detaylı olarak belirtilen hizmetler Yönetim Kurulu tarafından gerekli   görüldüğü takdirde değiştirilir veya yenileri protokole dahil edilir ancak işbu protokolün değişmesi veya protokole yeni maddelerin ilavesi için en az 3 (üç ) adet Parsel  Yöneticisinin imzası gereklidir.
 
4.       ŞARTLAR
 
4.1  HİZMETİN SÜREKLİLİĞİ
4.1.1. Teknik servis haftanın 7 günü 24 saat rüsekli hizmet verecektir.
 
4.2  HİZMETİN TALEP ŞEKLİ
4.2.1 Köy sakinleri teknik servis ile ilgili tüm  taleplerini Köy müdürlüğündeki sekretere bildirmek zorundadırlar.Direkt Köy Müdürüne veya teknik servis elemanlarına yapılan istekler cevaplandırılmaz.

4.3.      HİZMET BEDELİ VE ÖDEME
Hizmet bedeli her yıl genel kurul tarafından daire başı aylık olarak tespit edilir. Söz konusu miktar, Genel Kurul’un onaylayacağı yıllık bütçeyi aşmamak şartıyla Yönetim Kurulu tarafından gerektiğinde değiştirilebilir. 
Ödemeler genel kurulda belirlenen şekilde  yürütme  kurulu hesabına yatırılır.
Ödemeler Yönetim Kurulu’nun tayin edeceği bir banka hesabına yatırılır veya havale edilir.
Ödeme günü olarak havalenin çıkarıldığı veya nakit ödenmişse alınan makbuzda belirtilen gün kabul olur.
 4.3.1   Protokol kapsamındaki hizmetlerin verilmesi için gereken demirbaş ve sarf malzemesi   Genel Kurul kararları çerçevesinde Köy bütçesinden Yönetim Kurulu hesabına temin edilir ve  Köyün ortak malı olur.  Köy ortak alanlardaki bakım ve onarım için gereken malzemeyi  ve Acil müdahaleler    için gereken sarf malzemesini Yürütme Kurulu stoğunda bulundurur.
4.3. 2  Yürütme Kurulu hizmeti vermeye yeterli personeli istihdam eder ve denetler. Bunun için gerekli kişilere kendi yetkilerini kısmen veya tamamen devredebilir.
4.3.3       Yukarıda belirtilen hizmetlerin aksaması halinde Parsel Yöneticileri veya Yönetim Kurulu’nun denetleme organları aksayan noktaları Yürütme Kurulu’na yazılı olarak bildirir.
4.3.4.     Parsel  Yöneticilerinin hizmet konusundaki şikayetleri veya Yürütme Kurulunun Parsel Yöneticilerinden ödemeler, engellemeler vs. konulardaki şikayetlerinde Yönetim Kurulunun belirleyeceği müeyyideler itirazsız uygulanır.
4.3.5       İş bu sözleşme 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu hükümleri saklı kalmak şartıyla geçerlidir.
 4.3.6       Her türlü anlaşmazlık halinde önce hakeme başvurulur. Hakemi Yönetim Kurulu belirler. Uyuşma sağlanamaması halinde Milas Mahkemeleri yetkilidir.
 
5.        SÜRE :
İşbu protokol Yönetim Kurulu tarafından iptal edileceği zamana kadar geçerlidir.